Kripto Para analiz

Kripto Para Analiz: Bitcoin, Ethereum ve Ripple Analiz

  • 400 doların üzerindeki ETH/USD , piyasaya olumlu tonu geri getiriyor.
  • BTC/USD 12400 dolar seviyesinden muzdarip ve yükseliş trendine katılmıyor.
  • Piyasa duyarlılığı hala çok olumlu ve yukarı yönlü potansiyeli düşürüyor.

Kripto Para Analiz; Portföylerde artan Ethereum ağırlığının bir işareti olarak, Vitalyk Buter tarafından tasarlanan kripto para birimi, kripto tahtasını geçen zaman içinde ilk ve en uygun rüzgarları topladığı gerçeğidir.

Güncel Altın Fiyatlarını ve Yorumlarını Öğrenmek İçin Tıklayın!

Bitcoin, şu an için daha az engelle grafik alanlarına erişimi engelleyen ve hızlı fiyat artışları için çok daha uygun olan bir direnç seviyesi 12000 doların altında kaldı.

ETH/BTC Günlük Grafik

Kripto Para Analiz; ETH/BTC çifti, dünkü fiyat tıkanıklığı olan 0.0367 direncinin yükseliş hareketini durdurmasının ardından şu anda 0.0362 fiyat seviyesinde işlem görüyor. Şu anki fiyattan sonra ilk direnç seviyesi olan 0.0367 ikinci, sonra 0.0372 ve üçüncü bir 0.0381. Geçerli fiyatın altında, ilk destek seviyesi olan 0.0351 ikinci, sonra 0.0332 ve üçüncü 0.0322dir.

Günlük grafikteki MACD bir dönüm noktasında. Hareketli ortalamalar, reddedilmeyi azaltmaya elverişli hassas bir pozisyon olan yukarı doğru geçmek üzere.

Günlük grafikteki DMI, boğaların ADX çizgisini kırdığını ve bir yükseliş paternini tetiklediğini gösteriyor. Alım tarafı trend çizgisi göstergesinin üzerinde kalırsa, bu yükseliş formasyonunun onayı önümüzdeki birkaç saat içinde gelecek.

BTC/USD Günlük Grafik

Kripto Para Analiz; Ethereum’a ayak uyduramayan BTC/USD çifti şu anda 11670 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor.  Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 11815 dolar, ardından ikincisi 12300 dolar ve üçüncüsü 14000 dolar. Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 11250 dolar, ardından ikincisi 11050 dolar ve üçüncüsü 10650 dolar.

Günlük grafikteki MACD önceki düşüş profilini kaybediyor, ancak Ethereum örneğinde olduğu gibi ortaya çıkmaz. BTC/USD çifti, yukarı doğru bir hareket geliştirebilmek için yeterli bir profil göstermiyor.

Günlük grafikteki DMI, boğaları ve ayıları teknik bir beraberlikte gösteriyor. Piyasanın her iki tarafı da paritenin kontrolünü ele geçirebilir.

ETH/USD Günlük Grafik

Kripto Para Analiz; ETH/USD kripto para birimi 423,90 dolar seviyesinden işlem görüyor ve son saatlerinde miting sonrasında aşağı yönlü hareket ediyor. Fiyat dün göreceli en yüksek seviyeye (kapanışta) çok yakındı. Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 440 dolar, ardından ikincisi 460 dolar ve üçüncüsü 480 dolar. Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 385 dolar, ardından ikincisi 360 dolar ve üçüncüsü 320 dolar.

Günlük grafik MACD yükseliş eğilimi göstermekte. Hızlı hareket eden ortalamanın profili bu görev için en iyisi değil. Önümüzdeki birkaç saat içinde aşağı doğru bir değişim görebiliriz.

Günlük grafikteki DMI, kısa vadede yükseliş modelini tetikleyecek teknik bir başarı olan ADX çizgisini kırmaya çalışan boğaları gösteriyor.

XRP/USD Günlük Grafik

XRP/USD çifti şu anda 0,2824 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor ve 50 günlük üssel ortalamada destek bulduğundan bu yana üç gün üst üste yükseliyor. Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 0,283 dolar, ardından ikincisi 0,289 dolar ve üçüncüsü 0,30 dolar Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 0,268 dolar, ikincisi 0,264 dolar ve üçüncüsü 0,253 dolar.

Günlük grafikteki MACD, geçen haftanın düşüş profilinden uzakta, düz bir profil gösteriyor. İyileşmeye rağmen, göstergenin pozisyonu, yükseliş eğilimini tamamlamak için en uygun pozisyon değil. Günlük grafikteki DMI, ayılar hala onun üzerinde olmasına rağmen aynı seviyede boğalar ve ayılar gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir